Adjustace a kompletace výrobků

Adjustace přípravků

Tablety, kapsle, tekutésypké směsi (námi vyrobené či zákazníkem dodané) dále rozplňujeme do různorodých obalů dle potřeb zákazníka.

Tablety a kapsle se nejčastěji rozplňují do blistrů, lze je však plnit i do dóz či sáčků. Následně jsou přípravky baleny do krabiček, kam lze na přání zákazníka přiložit i příbalový leták.

Tekuté přípravky plníme do lahviček či sáčků, sypké přípravky do dóz či sáčků a tyto následně opět balíme do krabiček.

Všechny zabalené produkty nakonec kompletujeme do finálních balení vhodných pro převoz a skladování a připravíme je pro expedici zákazníkovi.

Blistrování

Kapsletablety námi vyrobené či zákazníkem dodané plníme do blistrů na dvou plnících linkách. 

Spodní materiál blistru je PVC nebo PVC/PVDC folie. Horní folie je hliníková s potiskem dle přání zákazníka, kde lze uvést např. název produktu, obchodní firmu zákazníka apod. Na každém blistru je také uvedena šarže i expirace produktu.

Rozměry blistrů jsou dány počtem a velikostí plněných jednotek (kapslí či tablet). Základní rozměry blistrů jsou:

 • 92,0 × 38,0 mm
 • 87,0 × 59,0 mm
 • 124,0 × 68,0 mm
 • 110,0 × 80,0 mm
 • 130,0 × 100,0 mm
 • 195,0 × 100,0 mm

Pro každý základní rozměr blistru máme několik variant počtu a tvaru plněných jednotek. Na přání zákazníka však můžeme připravit i speciální uspořádání produktu do základních rozměrů blistru. V případě dohody pak lze rozměry blistru přizpůsobit požadavkům zákazníka.

NOVINKA: Jsme schopni plnit i dva různé produkty do jednoho blistru.

Blistry jsou následně vkládány do krabiček, do kterých je možné přiložit i příbalový leták, a dále kompletovány do konečných balení.

Adjustujeme tablety a kapsle do blistrů o různých velikostech i tvarech.

Rozplňování do dóz a lahviček

Na třech různých plnících zařízeních plníme námi vyráběné nebo zákazníkem dodané přípravky do dóz či lahviček. Rozplňujeme jak doplňky stravy ve formě tabletkapslí, tak i sypké směsi nebo tekuté přípravky. Počet tablet nebo kapslí v obalu je sledován elektronickým čidlem a následně ověřován hmotnostní kontrolou, sypké a tekuté směsi pak taktéž procházejí hmotnostní kontrolou. 

Dózy a lahvičky mohou být různých velikostí, tvarů i barev. Pokud jde o tekuté formy přípravků, rozplňujeme je v objemech lahviček o velikosti 5 ml až 1 000 ml. Sypké směsi jsme pak schopni plnit do dóz po 50 g až 5 000 kg. Tabletykapsle se plní do dóz dle přání zákazníka.

Pro uzavření dóz i lahviček jsou používány uzávěry šroubovací nebo zaklapávací se zajištěním originality balení, a to buď pomocí uzávěru nebo hliníkovou zatavenou vložkou. Lahvičky lze uzavírat mimo klasických uzávěrů i pomocí sprayových uzávěrů, uzávěrů s kapací vložkou apod.

Součástí adjustace je opatření dózy etiketou s dotiskem šarže a exspirace. Dle přání zákazníka jsou dózy následně vkládány do krabiček, kam je možné přiložit i příbalový leták a kompletovány do konečných balení.

Plníme přípravky do dóz a lahviček s různorodým uzavíráním.

Rozplňování do sáčků

Připravené směsi (sypkékapalné) plníme do sáčků o hmotnosti náplně 2 g až 200 g. Druh folie na sáčky je zajištěn dle specifikace produktu a přání zákazníka, např. s ohledem na nutnost vlhkostní bariery apod. 

Na přání zákazníka adjustujeme do sáčků také kapsle nebo tablety.

Sáčky mohou být různých velikostí, tvarů i barev. Aktuálně zajišťujeme plnění do následujících druhů sáčků:

 • sachetky 3 sváry o rozměrech 5,5 × 7,0 mm až 13,0 × 18,0 mm,
 • sachetky 4 sváry o rozměrech 5,5 × 7,0 mm až 13,0 × 18,0 mm,
 • hadicový sáček o rozměrech 25,0 × 40 mm až 128,0 × 360,0 mm,
 • domečkový sáček o rozměrech 80,0 × 120,0 (až 200,0) mm,
 • Doypack o rozměrech 120,0 × 120,0 mm až 400,0 × 600,0 mm.

Na sáčky dle potřeb zákazníka dotiskneme i šarži a expiraci.

Sáčky následně můžeme vkládat do krabiček, do kterých lze přiložit i příbalový leták, případně je připravíme do konečných balení.

Rozplňujeme doplňky stravy i do sáčků.

Plnění do krabiček

Všechny vyrobené nebo zákazníkem dodané druhy produktů (blistry, dózy, lahvičky, sáčky) kompletujeme na kartonovacích strojích do zákazníkem dodaných krabiček s dotiskem příslušné šarže a expirace. Speciální balení doplňků stravy a malé šarže pak kompletujeme ručně.

Do krabiček je možné dle přání zákazníka vkládat i příbalový leták.

Krabičky je následně možné balit také do skupinových balení, případně je lze rovnou zkompletovat do konečných balení a připravit pro expedici.

Plníme produkty (blistry, dózy, lahvičky, sáčky) také do krabiček.

Kompletace balení

Zabalené produkty (dózy, lahvičky, sáčky, krabičky) následně kompletujeme do konečných balení vhodných pro jejich převoz a skladování a připravujeme je k expedici.

Na přání zákazníka jsme schopni vyhotovit i specifická balení doplňků stravy vhodná pro různé příležitosti, např. vánoční balení či dárková balení přípravků.

Zpracovávám...

MÁTE ZÁJEM O NAŠE SLUŽBY? NAPIŠTE NÁM

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.