Výroba tablet a kapslí

Výroba tablet

Vyrábíme doplňky stravy ve formě potahovaných i nepotahovaných tablet, vyráběných z námi připravených nebo zákazníkem dodaných směsí.

Nepotahované tablety

Vyrábíme kvalitní tablety z námi vyrobených či zákazníkem dodaných směsí. Pokud jde o směsi námi vyrobené, pro tabletování je připravujeme pomocí homogenizace, kompaktace nebo granulace, a to jak suché, tak vlhké – nejvhodnější metodu volíme vždy dle charakteru produktu a potřeb zákazníka. Pro směsi po dohodě se zákazníkem zajišťujeme kvalitní aktivní i přídatné látky, možné jsou však i dodávky aktivních látek zákazníkem.

Tablety vyrábíme v různých velikostech, tvarech a barvách, a to vždy dle potřeb zákazníka. Tablety připravujeme v rozsahu váhy tablety cca 250–2 500 mg. V současné době pracujeme na pěti tabletovacích lisech s různou kapacitou a disponujeme mnoha formáty velikostí a tvaru tablet:

  • tableta čočka průměr 9,0 mm; 11,5 mm; 12,0 mm; 12,5 mm,
  • tableta plochá průměr 12,0 mm,
  • tableta ovál o rozměrech 16,0 × 9,0 mm; 25,2 x 12,0 mm,
  • tableta oblong o rozměrech 19,2 × 8,0 mm; 21,2 × 8,0 mm.

Tablety následně adjustujeme do blistrů o různých tvarech i velikost, do dóz či sáčků a balíme je do krabiček, případně vyrobené tablety dodáváme zákazníkům bez dalšího zpracování.

Vyrábíme nepotahované tablety různých velikostí, tvarů a barev.

Potahované tablety

Pro některé produkty je vhodnější užívat potahované tablety. Potahujeme jak tablety vlastní výroby, tak tablety dodané zákazníkem, a to tzv. filmovým potahováním. Potahování se provádí na dvou strojích o různé kapacitě pomocí potahovacích směsí vlastní výroby nebo směsí na zakázku připravených dodavatelem. Potahovací směsi mohou být transparentní, bílé nebo barevné, dle přání zákazníka.

Jsme schopni tablety potahovat i enterosolventní směsí pro případy, kdy je vhodné, aby tableta odolala žaludečním šťávám a aktivní látky v ní obsažené se uvolňovaly až ve střevě.

I potahované tablety následně rozplňujeme do blistrů, dóz či sáčků a hotový produkt kompletujeme do finálních balení.

Vyrábíme potahované tablety různých velikostí, tvarů a barev.

Plnění kapslí

Plníme jak tvrdé želatinové, tak rostlinné kapsle (tobolky), a to směsmi vlastní výroby nebo zákazníkem dodanou směsí. Plnění se provádí na dvou automatických plnících zařízeních a pro specifické případy na poloautomatickém stroji.

Velikost plněných kapslí může být různorodá, dle jejich objemu rozlišujeme kapsle velikostí: 00, 0, 1, 2, 3. Plnění je možné do kapslí transparentních, bílých nebo barevných (široká škála barev).

Pro případy, kdy je vhodné, aby se aktivní látky obsažené v kapsli uvolňovaly až ve střevě, jsme schopni kapsle potáhnout i enterosolventní směsí (jde pak o tzv. kapsle se zpožděným uvolňováním).

Naplněné kapsle dále adjustujeme do blistrů, dóz či sáčků, balíme do krabiček a kompletujeme do finálních balení k expedici, případně je můžeme dodat zákazníkovi bez dalšího zpracování.

Plníme tvrdé želatinové i rostlinné kapsle o různých velikostech i barvách.

Zpracovávám...

MÁTE ZÁJEM O NAŠE SLUŽBY? NAPIŠTE NÁM

Odesláním požadavku souhlasíte se zpracováním osobních údajů.